رسته های شغلی ⌵

تاکسی و اجاره ماشین در عمان

تاکسی در عمان و رنت و اجاره ماشین یکی از گزینه های رفت و آمد در این کشور است. مسافرانی که قصد آمدن به عمان را دارند، از دو حالت خارج نیستند: یا آشنایانی در عمان دارند که می توانند برای حمل و نقل و … روی کمک آنها حساب کنند. یا اینکه آشنایی ندارند و در جستجوی ماشین یا تاکسی برای رفت و آمد در مسقط هستند. در هر دو حالت خواندن این متن را برای شما توصیه می کنیم. ما قصد دارم در این متن کلیه اطلاعات مورد نیاز شما بابت رنت ماشین یا تاکسی را بازگو کنیم و بعد از این با دانش کامل به عمان قدم بگذارید.

آن چه در این مقاله میخوانید

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت
کلیک کنید

اجاره ماشین در عمان

در عمان بواسطه جمعیت کمتری که وجود دارد، خدمات رنت و اجاره ماشین خیلی بیشتر از ایران موجود است و حتی شهروندان عمانی نیز به سادگی با ارائه کارت شناسایی ملی یا بطاقه خود اقدام به اجاره ماشین می کنند. ماشین های اجاره ای با پلاک قرمز خود به سادگی نسبت به سایر ماشین ها قابل شناسایی هستند.

مدارک مورد نیاز برای اجاره ماشین در عمان:

  • پاسورت
  • گواهینامه بین الملل
  • ۵۰ ریال دپوزیت که یک ماه بعد از تحویل ماشین به شما برگشت داده می شود. (جهت پرداخت جریمه های احتمالی)

در عمان شرکت های زیادی به شما ماشین اجاره می دهند. می توانید انواع ماشین ها را در شرکت های گوناگون پیدا کنید که مناسب با نیازهای شما ارائه شوند. ماشین هایی که در ایران با قیمت های نجومی و چندین میلیاردی به فروش می رسند با قیمت های خوبی در دسترس هستند. برای اجاره ماشین به پاسپورت و گواهینامه بین المللی نیاز دارید. اما برخی شرکت های ایرانی نیز وجود دارند که با گواهینامه ایرانی نیز به شما ماشین اجاره می دهند. معمولا برای رنت ماشین از این شرکت ها بهتر است یک نفر آشنا شما را معرفی کند. موضوع دیگری که باید در مورد رنت ماشین در عمان بدانید این است که به دلیل اینکه جرایم رانندگی در عمان حدود یک ماه بعد از ثبت به رانندگان اعلام می شود، شرکت های اجاره ماشین مبلغ ۵۰ ریال را به عنوان دپوزیت در ابتدای قرارداد از شما دریافت می کنند و چنانچه بعد از یک ماه از تحویل ماشین مطمئن شدند شما جریمه نشده اید، این مبلغ را به حساب شما در ایران یا عمان واریز می کنند.

مبلغ اجاره ماشین در عمان

مبلغ اجاره ماشین در عمان به مدل ماشین اعم از برند و سال تولید بستگی دارد. همچنین تعداد روزهایی که قصد دارید ماشین را اجاره کنید به شدت روی مبلغ نهایی آن تاثیر گذار است. برای مثال قیمت ها از روزانه ۱۰ ریال تا ماهانه ۱۵۰ ریال به صورت حداقل شروع شده و سپس بسته به سال و مدل ماشین افزایش می یابد.

ماشین های لوکس و شاسی ممکن است تا روزی ۲۵ الی ۳۰ ریال نیز با شما حساب شوند که این موضوع هم بستگی به نیاز شما دارد.

از چه کسی ماشین اجاره کنیم؟

ملیت های گوناگونی در عمان زندگی می کنند. شرکت های رنت ماشین مانند برخی از مشاغل مخصوص به عمانی ها نیست و سایر ملیت ها نیز میتوانند اقدام به ثبت شرکت جهت رنت ماشین کنند. اما پیشنهاد ما به شما این است که از شرکت های ایرانی این کار را انجام دهید. دیگر مزیت اجاره ماشین از ایرانی ها این است که سخن هم را بهتر می فهمید و بهتر می توانید با آنها کنار بیایید. همچنین قیمت هایی که به شما ارائه می دهند به مراتب بهتر از سایر شرکت ها است.

تاکسی در عمان

شغل تاکسیرانی در عمان از آن شغل هایی است که مخصوص به ملیت عمانی هاست، یعنی از لحاظ قانونی سایر ملیت ها نمی توانند به عنوان تاکسی رسمی در عمان فعالیت کنند. پس امکان دریافت ویزای کاری عمان برای این شغل وجود ندارد. اما همانطور که می دانید و یا لازم است که بدانید قیمت خدمات در عمان بسیار بالاست. یکی از این بخش های خدماتی، هزینه تاکسی است که قیمت بالایی را شامل می شود.

هزینه تاکسی در فرودگاه عمان

در مورد تاکسی ها از بدو ورود به عمان باید بدانید در همه دنیا، تاکسی های فرودگاه گرانترین بخش تاکسیرانی را شامل می شود و دست کم سه برابر قیمت نرمال برای شما هزینه بر می دارد.

اتوبوس به جای تاکسی در عمان

در فرودگاه بین المللی مسقط امکانات اتوبوسرانی جالبی هم موجود است که اکثر آسیایی هایی که برای مدت های طولانی به عمان و کشورشان رفت و آمد می کنند از آن استفاده می کنند. اما برای استفاده از اتوبوس ها باید به ایستگاه های اتوبوس و محل تقاطع ها احاطه داشته باشید که معمولا ایرانی ها این کار را نمی کنند. اتوبوس ها به تعداد محدود است، فضای داخلی آنها خنک و مناسب است، اما ایستادن در ایستگاه های اتوبوس خارج از توان ایرانی ها است.

اپلیکیشن های تاکسیرانی عمان

یکی دیگر از راهکارهای استفاده از تاکسی ها، استفاده از اپلیکیشن های موجود است، اپلیکیشن هایی مانند اتاکسی و مرحبا نیز وجود دارند که با قیمت های مناسب تری رفت و آمد شما را تسهیل می کنند.

از طریق لینک زیر میتوانید مقاله مربوط به اپلیکیشن های کاربردی در عمان را مطالعه کنید:

https://plusolutions.net/%d8%a7%d9%be%d9%84%db%8c%da%a9%db%8c%d8%b4%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b9%d9%85%d8%a7%d9%86/

برخلاف ایران این اپلیکیشن ها هم فاقد سیستم روان و ساده ای هستند و هنوز در ابتدای راه توسعه هستند، بنابراین استفاده از آن ها مقداری وقت و مهارت کار با اپلیکیشن های موبایلی را می طلبد.

تاکسی های ایرانی در عمان

پیشنهاد ما به شما کمک گرفتن از رانند های ایرانی است که می توانند در مسقط به شما کمک کنند و البته به نسبت قیمت های مناسب تری با شما حساب می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید