رسته های شغلی ⌵

ویزای همراه عمان

با قوانین ویزای همراه عمان آشنایی دارید؟ امروزه کشور عمان به یکی از کشورهایی تبدیل شده است که مهاجران زیادی در آن مشغول به زندگی هستند. همچنین به علت اینکه کسب و کارهای زیادی در این کشور وجود دارد روز به روز مهاجرت به عمان محبوب تر می‌شود.حال ممکن است که این سوال ذهن شما را به خود درگیر کرده باشد. به عنوان مثال ممکن است این سوال را از خود بپرسید افرادی که در کشور عمان زندگی می‌کنند به چه صورت می‌توانند بستگان نزدیک خود را به این کشور وارد کنند؟

جالب است بدانید که ویزایی تحت عنوان ویزای همراه عمان وجود دارد که از طریق آن افراد ساکن در کشور عمان می‌توانند بستگان و افراد درجه یک خود را وارد کشور نمایند. مهم است بدانید که بدون داشتن ویزا اجازه ورود هیچکس به خاک عمان صادر نمی‌شود به همین دلیل نیز داشتن یک ویزای معتبر الزامی است.

آن چه در این مقاله میخوانید

ویزای خانوادگی عمان

ویزای خانوادگی عمان که به عنوان ویزای همراه عمان نیز شناخته می شود، یکی از انواع ویزاهایی است که عمان اکنون ارائه می دهد. این ویزا برای افرادی در نظر گرفته شده است که می خواهند با اعضای خانواده خود که در سلطان نشین عمان زندگی می کنند و دوباره متحد شوند. ویزای خانواده عمان برای همسر و فرزندان زیر 21 سال یک مهاجر مقیم عمان در دسترس است. علاوه بر این، می توان به همسر خارجی یک تبعه عمانی به درخواست وی، مشروط به تایید وضعیت تأهل آنها از مرجع مربوطه، اعطا کرد.

آخرین قوانین ویزای خانواده

پلیس سلطنتی عمان حداقل دستمزدی را که مهاجران خارجی برای واجد شرایط بودن برای ویزای خانوادگی باید دریافت کنند، به میزان قابل توجهی کاهش داده است. قانون جدید اکنون به مهاجران اجازه می‌دهد تا در صورت دریافت حداقل دستمزد ماهیانه 150 OMR، خانواده‌های خود را به عمان بیاورند که از 350 OMR در ماه است.

مهاجرت به عمان با خانواده

ویزای همراه در عمان | ویزای خانواده در عمانfamily-visa in oman

اداره کل گذرنامه و اقامت این اختیار را دارد که به درخواست اسپانسر محلی که مسئولیت متقاضی را بر عهده می گیرد، ویزای خانوادگی را اعطا کند. این ویزا برای بستگان یک خارجی صادر می شود که واجد شرایط دریافت ویزای عضویت خانواده نیستند. با این حال، هنگام درخواست ویزای خانوادگی عمان باید شرایط خاصی رعایت شود:

برای درخواست ویزای خانوادگی عمان، حامیان مالی می توانند مراحل ارائه شده در وب سایت آنلاین پلیس سلطنتی عمان را به شرح زیر دنبال کنند:

ویزای خانواده عمان برای اقامت دو ساله در این کشور از تاریخ ورود یا تاریخ مهر شدن در پاسپورت معتبر است. ویزا باید ظرف شش ماه از تاریخ صدور برای ورود استفاده شود

تمدید ویزای خانواده عمان

  • فرم درخواست ویزای آنلاین را پر کرده و ارسال کنید
  • فرآیند پرداخت آنلاین را تکمیل کنید
  • پرینت فرم تکمیل شده
  • فرم چاپی ضمیمه شده با مدارک مورد نیاز را به نزدیکترین دفتر ویزا ROP ببرید

قیمت ویزای خانوادگی عمان

دریافتی دولت عمان ۳۰ ریال به ازای هر شخص می باشد اما این هزینه با توجه به نیاز به گواهی ازدواج و غیره به همراه کارمزدهای دیگر اگر توسط عمان ثبت انجام شود برای همسر در مجموع ۱۵۰ ریال می باشد و برای فرزند زیر ۲۱ سال ۱۰۰ ریال است.

ویزای خانواده سرمایه گذار در عمان از طریق ثبت شرکت

جهت اینکه از طریق ثبت شرکت در عمان بتوانیم برای همسر، فرزند، پدر و مادر خود ویزای خانواده دریافت کنیم قوانین و مقررات خاصی وجود دارد. در ابتدا باید فرزند شما زیر ۲۱ سال سن داشته باشد. در صورتی که فرزند درخواست کننده بیشتر از ۲۱ سال سن داشته باشد این مورد برای فرزند دختری که ازدواج نکرده صدق نمی کند.

ویزای همراه عمان از طریق تحصیل

یکی از کشورهایی که در زمان امروزه زیر ساخت‌های زیادی برای آموزش و پرورش خود انجام داده است، کشور عمان می‌باشد. اگر به این کشور توجه داشته باشید متوجه می‌شوید که در مقایسه با زمان گذشته پیشرفت‌های زیادی داشته است. سیستم آموزشی عمان در تمام مقاطع از دبستان تا دانشگاه، شبیه به کشورهای غربی است و در مدرسه، دانش آموز همان مفاهیم کتاب‌های مدارس آمریکا را یاد می‌گیرد.

نکته جالب توجه این است که تدریس در دانشگاه‌های کشور عمان به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. به همین علت افرادی که قصد دارند در این کشور تحصیل کنند باید علاوه بر داشتن تمکن مالی، معدل بالا و همچنین مدرک زبان انگلیسی داشته باشند.

 

این کشور یکی از کشورهایی است که با ایران مرز آبی دارد و رفت و آمد به آن راحت است. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل، کشور عمان را انتخاب می‌کنند. یکی از مهم‌ترین قوانینی که در این دانشگاه‌ها وجود دارد این است که اگر دانشجویی دارای همسر و فرزند باشد می‌تواند به راحتی آن‌ها را با خود همراه کند. این کار از طریق ویزای همراه عمان انجام می‌گیرد. البته برای انجام این کار نیز باید قوانین و مقررات خاصی رعایت شود که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره خواهد شد.

ویزای همراه عمان از طریق خرید ملک

در رابطه با این موضوع باید بگوییم افرادی که در این کشور ملک و خانه خریداری می‌کنند می‌توانند به همراه اعضای خانواده خود در عمان مشغول به زندگی شوند. در نتیجه می‌توان یکی دیگر از راه‌های دریافت ویزای همراه عمان را خرید ملک و خانه نامید. البته برای این کار لازم است که حتماً شما به عنوان یک خریدار از تمام قوانینی که دولت برای اتباع خارجی و خرید ملک وضع کرده است مطلع شوید. در کشور عمان تا چند سال پیش اجازه خرید خانه به خارجی‌ها داده نمی‌شد. ولی دولت عمان اخیرا برای اینکه راه سرمایه‌ گذاری‌ افراد خارجی را به عمان باز کند، امکان خرید خانه برای خارجی‌ها را فراهم کرد.

در سال‌های اول اجرای این قانون، خارجی‌ها تنها اجازه خرید خانه در مناطق توریستی عمان را داشتند؛ ولی حالا این قانون عوض شده است و خارجی‌ها در کشور عمان می‌توانند هرجای عمان که خواستند خانه بخرند. ایرانیان زیادی برای سرمایه گذاری در کشور عمان و گرفتن اقامت سریع این کشور، از روش خرید ملک اقدام کردند. کسی که از روش خرید ملک اقامت کشور عمان را می‌گیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید