رسته های شغلی ⌵

شرایط ارسال حیوانات خانگی به عمان

عمان یکی از کشورهایی است که برای ارسال حیوانات خانگی به آن قوانین و مقررات خاصی دارد. در این مقاله  به بررسی شرایط ارسال حیوانات خانگی به عمان می‌پردازیم.

در حالی که عمان شرایط نسبتاً آسانی را جهت مهاجرت مخصوصا مهاجرت کاری به عمان در نظر گرفته است، ارسال حیوانات خانگی به عمان برعکس شرایط آسان در نظر گرفته شده برای مهاجرین، کمی پیچیده‌تر و دارای ریزه‌کاری بیشتری است. جهت انتقال حیوانات خانگی به صورت صحیح و قانونی، شما باید از شرایط ارسال حیوانات خانگی در عمان به صورت کلی آگاه باشید. تحویل حیوانات خانگی در عمان نیازمند شرایط و مدارکی است که اکنون به شرح آن‌ها می‌پردازیم.

شرایط ارسال حیوان خانگی به عمان

مدارک مورد نیاز برای ارسال حیوانات خانگی به عمان

 • مدارک واکسیناسیون حیوان از مراکز معتبر به تاریخ میلادی
 • شناسنامه حیوان
 • کارت میکروچیپ
 • گواهی عدم ابتلا به هاری (تیتر هاری) متاسفانه مدتی است که عمان تیتر هاری ایران را نمیپذیرد. نزدیک ترین کشورهایی که میتوان از آنجا تیتر هاری گرفت ترکیه و دبی است.
 • اصل گواهی معتبر بهداشتی بین المللی صادر شده از دامپزشکی ایران یا هر کشور مبدا
 • مدرک انگل تراپی
 • فرم مربوط به حمل حیوانات زنده که دارای سه برگ است

انتقال بیماری از حیوانات در کشور عمان، یکی از مسائل پراهمیت تلقی می‌شود؛ لذا سخت‌گیری زیادی بر نظارت تحویل گواهی‌های مختلف بهداشتی به سفارت این کشور اعمال شده است. علت اهمیت ارائه مدرک تیتر هاری، مسری بودن این بیماری بین حیوان و انسان است که هاری را به یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌های مشترک بین حیوان و انسان تبدیل می‌کند.

مراحل ارسال حیوانات خانگی به عمان

 1. آماده کردن مدرک میکروچیپ
 2. آماده کردن کارت شناسایی حیوان
 3. آماده کردن گواهی واکسیناسیون دوره‌ای
 4. رزرو وقت از شرکت حمل موردنظر
 5. دریافت مشاوره در مورد مدارک پزشکی گوناگون
 6. ارائه جزئیات کامل در مورد مقصد و فرد دریافت‌کننده حیوان
 7. تحویل حیوان خانگی به کارشناسان شرکت هواپیمایی در روز پرواز
نکات بسیار مهم

جعبه مخصوص حمل حیوان در طول پرواز

یکی از مهم‌ترین عوامل حمل و نقل حیوانات خانگی توسط هواپیما، فراهم کردن جعبه مناسب برای حمل است.

جعبه حمل‌کننده حیوان که می‌تواند شامل گربه، سگ، پرنده، حیوانات جونده و غیره شود، باید شرایط خاصی داشته باشد. به طور مثال اندازه و طراحی آن باید به صورتی باشد که حیوان در آن احساس راحتی کرده و استحکام کافی جهت حمل حیوان را داشته باشد.

پذیرش حیوانات بدون جعبه مخصوص توسط ایرلاین، ممنوع بوده و در صورت تخطی مورد پیگیری مأموران حراست قرار خواهد گرفت.

هزینه ارسال حیوانات خانگی به عمان

هزینه ارسال حیوانات خانگی به عمان به صورت محموله‌ای حساب‌شده و به عنوان اضافه بار در نظر گرفته می‌شود. ارسال برخی از نژادهای سگ در برخی از ایرلاین‌ها رایگان بوده و برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع باید با کارشناسان ایرلاین عمان ایر تماس حاصل نمود. اما به طور کلی هزینه حمل و نقل حیوان بر اساس اندازه و وزنش محاسبه می‌شود.

جمع‌بندی

ارسال حیوانات خانگی به عمان فرآیندی نسبتاً پیچیده است که نیازمند رعایت قوانین و مقررات خاصی است. با آگاهی از این قوانین و مقررات می‌توانید فرآیند ارسال حیوان خانگی خود را به عمان به‌صورتی آسان و بدون مشکل انجام دهید.

اگر در این مسیر نیاز به کمک و راهنمایی بیشتر دارید میتوانید با مشاورین مجموعه ما تماس بگیرید و صفر تا صد فرآیند رو به ما بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید